Jestem absolwentem Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (UW) oraz studiów doktoranckich o tematyce queer studies w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.
Ukończyłem także Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA (nurt humanistyczny), a także kurs podyplomowy „Szkolenie w psychoterapii – praktyka psychoterapeutyczna pod superwizją” na Wydziale Psychologii UW oraz Kurs Trenerski STOP (Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych).
Obecnie w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii oraz Szkoły Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji – ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (nurt psychodynamiczny i integracyjny).
Doświadczenie zdobywałem w Akademickim Ośrodku Psychoterapii UW, Stowarzyszeniu Q Zmianom i Mali bracia Ubogich, oraz Fundacji Ocalenie. Staże kliniczne zrealizowałem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Całodobowym Oddziale Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie, w ramach Całodobowego Oddziału Kliniki Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii.
Pracuję zarówno z osobami doświadczającymi trudności w relacjach z samym sobą i innymi osobami, jak i zmagającymi się z lękiem, depresją, żałobą, DDA/DDD, traumą rozwojową, zaburzeniami osobowości i odżywiania oraz uzależnieniami (także behawioralnymi).
Pracuję również z osobami LGBT+ (lista moich publikacji w tym obszarze poniżej), w tym doświadczającymi trudności związanych z akceptacją i życiem w Polsce.
Ponadto posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy zarówno w organizacjach pozarządowych (NGOs), jak również w instytucjach wdrażających programy UE, jak i projektach, także badawczych. Autor lub współautor kilkunastu publikacji. Prywatnie interesuję się mindfulness i szeroko pojętym Wschodem.
Znam i rozumiem tematykę nienormatywności, wspieram tolerancję, równouprawnienie i różnorodność, cechuje mnie zorganizowanie, odpowiedzialność, rzetelność, komunikatywność i zaangażowanie. Pracuję z osobami dorosłymi pod stałą superwizją superwizorów PTP.
PUBLIKACJE (wybór):
Wasiak-Radoszewski A. Польский медиадискурс семей по выбору в 2003-2013 гг. W: Badania i nauczanie nt. gender w Rosji, oraz krajach Wschodu i Zachodu (aspekty regionalne) (O. Zinewicz, E. Ruzankina, red.), Nowosybirski Narodowy Uniwersytet Techniczny, 2015.
Arcimowicz, K., Wasiak-Radoszewski A., Dębska K., Polski dyskurs publiczny dotyczący rodzin z wyboru w latach 2003–2013, „Studia Socjologiczne” 4/2014 (215).
Wasiak-Radoszewski A. Związek nieheteronormatywny a tolerancja, homofobia, lęk przed ujawnieniem. Czy zawsze coming out jest „dobry”?. W: Polska transformacja seksualna (A. Jawor, A. Kurowicka, red.), Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2016.
Wasiak-Radoszewski A. Człowiek jako przedmiot mowy nienawiści. Wokół Walczących słów Judith Butler i polskich przykładów. W: Paradoksy ponowoczesności (A. Jawor, red.), Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2013.
Specjalista przyjmuje w oddziale Locci.