888 33 43 63 ul. Wiktorska 19 m.9   |   ul. Augustyna Locci 31 kontakt@centrum-psychoterapii.com

Angelika Gyrczuk

Psycholożka, Psychoterapeutka

,,Jestem po to, aby towarzyszyć i wspierać, a szczęście, czy zdrowie jest przyjemną wypadkową tego procesu.”

Prowadzę pomoc psychologiczną, interwencję kryzysową, psychoterapię krótkoterminową i długoterminową oraz grupy wsparcia i grupy terapeutyczne.

Jeżeli czujesz się samotnie.
Jeżeli doświadczasz trudności w kontaktach interpersonalnych z osobami bliskimi oraz w życiu zawodowym.
Jeżeli masz trudności z regulowaniem lub radzeniem sobie z różnymi emocjami, jeżeli te emocje są przytłaczające i zalewające, często czujesz drażliwość, masz wybuchy agresji, płaczu.
Jeżeli dorastałeś/aś w rodzinie, w której doświadczyłeś/aś wielu trudności np. nadużywania alkoholu, biedy, przemocy, zaniedbania emocjonalne (tzw. DDA/DDD).
Jeżeli niedawno straciłeś/aś kogoś bliskiego lub coś dla Ciebie ważnego.
Jeżeli doświadczasz braku pewności siebie, nie wierzysz w swoje siły i czujesz się nieważny/a.
Jeżeli niedawno doświadczyłeś/aś rozstania i jest to dla Ciebie trudne.
Jeżeli masz obniżony nastrój, często czujesz smutek, brak sensu w życiu, czy też doświadczasz poczucia pustki.
Jeżeli jesteś neuroatypowy/a (spektrum ADHD/autyzmu), pomagam zaakceptować tę neuroróżnorodność i nauczyć się z nią żyć.
Jeżeli żadne z powyższych Ciebie nie dotyczy, ale czujesz się nieszczęśliwy/a.
To mogę być dla Ciebie pomocna.

Pracuję również z osobami z doświadczeniem depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, schizofrenii, ChADu itp. Współpracuję też z lekarzami psychiatrami, aby kompleksowo pomagać w procesie zdrowienia.

Pracuję psychodynamicznie – ważne dla mnie jest to, co dzieje się w naszych przeżyciach i jak to się łączy z tym, o czym myślimy i co robimy. W procesie terapeutycznym wspólnie integrujemy to, co jest trudne do połączenia i może od dawna nie chce być widziane. Patrzenie i dostrzeganie pomaga, a porozmawianie o tym – tym bardziej! Nic co ludzkie nie jest mi obce. Jestem otwarta na różnorodność i bardzo jej ciekawa.

Jestem absolwentką psychologii oraz specjalności psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Jako psychoterapeutka szkolę się w podejściu psychodynamicznym w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji – program szkolenia jest rekomendowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz jest atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem również w trakcie Szkoły Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji oraz rozwijam się w podejściu MBT (Mentalization-based treatment) oraz ISTDP (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy).
Ukończyłam również kursy doszkalające w zakresie m.in. terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych, ADHD, zaburzeń więzi i zaburzeń osobowości.

Doświadczenie zdobywałam w:
– Szpitalu Wolski im. dr Anny Gostyńskiej, na Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym;
– Instytucie Psychiatrii i Neurologii (Oddział F6);
– Fundacji eFkropka;
– Fundacji Idylla;
– Fundacji Wiem i Umiem;
-,,Telefonie pogadania” dla seniorów i osób samotnych;
– Centrum Pomocy Psychologicznej działającym przy Uniwersytecie Warszawskim.

Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne i (auto)destygmatyzujące dla seniorów, młodzieży oraz osób dotkniętych kryzysem psychicznym i ich bliskich.

Swoją pracę poddaję superwizji. Jestem LGBT friendly. Interesuję się rozwijającymi się podejściami psychoterapeutycznymi, m.in. terapią wspieraną psychodelikami.
Jestem członkinią Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Specjalistka przyjmuje w oddziale Locci.